Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Словенско дуо донесе важен успех на ПАО

Панатинайкос се върна към победите в гръцкото първенство, след като преди това направи две поредни равенства и позволи преследвачите му да се доближат. "Детелините" спечелиха с 1:0 гостуването си на Левадиакос и събраха 35 точки, а съперникът им остана в долната половина на таблицата с едва 11 точки.

Левадиакос по нищо не отстъпваше на водача в класирането и отправи двойно повече удари, но нито един от тях не завърши в мрежата зад Алберто Бриньоли. Попадението за ПАО отбеляза Бенямин Вербич. Словенецът откри головат си сметка за тима от Атина след пас на сънародника си Андраж Шпорар в 35-ата минута.

Вторият АЕК се провали при визитата си на ПАС Янина и загуби с 1:2. Домакините показаха убийствена ефективност и поведоха с 2:0 с единствените си два точни удара в мача. Головете вкараха Даан Риенстра в 9-ата минута и Клаудио Балан в 32-ата. АЕК успя само да намали в началото на второто полувреме чрез Серхио Араухо. По този начин "жълто-черните" изостанаха на 7 точки зад Панатинайкос.

Олимпиакос нямаше проблеми срещу Йоникос и победи с 2:0. Интригата приключи още до почивката, когато Седрик Бакамбю и Константинос Фортунис бяха точни за гранда от Пирея. Олимпиакос е трети в подреждането с 32 точки - три по-малко от АЕК и три повече от четвъртия ПАОК.

В друг мач от кръга ОФИ Крит и Волос направиха 0:0. Домакините, водени от Валдас Дамраускас, постепенно се изкачват в класирането и вече са 12-и, а Волос е една от изненадите на сезона и заема 5-о място.