Реймс измъкна равен от Пари Сен Жермен в добавеното време и продължи впечатляващата си серия

Отборът на Пари Сен Жермен направи грешна стъпка по пътя си към спечелването на титлата във френския шампионат след като записа равенство 1:1 срещу състава на Реймс в мач от 20-ия кръг на Лига 1, игран на "Парк де Пренс". Неймар откри за домакините (51'), а за гостите точен бе Фоларин Балогун.

Равенството не позволи на Пари Сен Жермен да увеличи преднината си на върха след вчерашната грешка на преследвача Ланс срещу Троа и шампионите събраха актив от 48 точки. Реймс пък се намира на 11-о място с 26 точки на цели 11 пункта пред "опасната зона".

През първото полувреме не паднаха попадения, а домакините изненадаха с безидейната си игра в преден план. Въпреки че парижани стартираха срещата със звездното си трио в атака - Меси, Мбапе и Неймар, те се оттеглиха на почивката с един-единствен удар към противниковата врата, който даже не беше и точен.

Реймс се възползва от анемичността на шампионите и се настани в половината на Пари Сен Жермен, за да организира стихиен натиск, в който отправи цели девет удара. Само два от тях обаче бяха в целта, при които Джанлуиджи Донарума спаси отбора си от инкасирането на попадение. С това френските шампиони тръгнаха към съблекалните с опасението, че биха могли да допуснат второ поредно поражение в Лига 1, след като в миналия кръг загубиха с 0:1 при гостуването си на Рен.

Второто полувреме започна взривоопасно. Играчите на Кристоф Галтие излязоха на терена с мисълта да наложат своето темпо още от първата секунда и това се случи мигновено. В 51-ата минута домакините откриха резултатата. Първо Лионел Меси отправи удар, който бе блокиран, а после Неймар стигна до отбитата топка и я довкарва с левия си крак.

Страстите се разгорещиха още повече, когато още при първото положение след подновяването на играта съдията посочи бялата точка заради игра грубо нарушение на Марко Верати. И тъкмо, когато играчите на Реймс потриваха доволно ръце, че ще получат право да изпълнят дузпа, отмени наказателния удар след като преразгледа ситуацията чрез системата VAR, чащото видя, че има футболист в червено и бяло в засада преди нарушението на Верати.

В ситуацията VAR се намеси и за още нещо. Първоначално Верати беше получил жълт картон заради нарушението си, който обаче бе отменен и с отмяната на дузпата. VAR обаче показа, че Верати е влязъл в краката на съперника по особено жесток начин, застрашаващ здравето на футболиста и съдията Руди Бруке се принуди да покаже жълт картон на италианеца, който бе влязал само няколко минути по-рано като резерва на мястото на Витиня.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Страхът от евентуално поражение се върна при парижани след като останаха с човек по-малко и те моментално потърсиха нов гол. Той дойде в 65-ата минута, но страничният съдия вдигна флагчето си, за да маркира, че Ашраф Хакими е бил в засада и двата отбора продължиха да играят при резултат 1:0 в полза на Пари Сен Жермен.

В 83-ата минута домакините отново имаха възможност да затворят мача с втори гол, но този път малшансът попречи на Лионел Меси. Световният шампион с Аржентина от Мондиал 2022 пое прецизно подаване в наказателното поле и шутира на сантиметри от лявата греда.

В добавеното време Реймс нанесе своя удар. Фоларин Балогун получи хитър пас зад гърба на отбраната на парижание, влезе в наказателното поле и прати премерен удар в горния десен ъгъл зад гърба на вратаря, за да оформи крайния резултат.

Така Пари Сен Жермен не успя да спечели във втори пореден шампионатен мач, докато Реймс увеличи впечатляващата си серия на 12 поредни мача без загуба в Лига 1.

Снимки: Gettyimages