Едно от имената, които се спрягат за нов наставника на ЦСКА Рикардо Са Пинто и агентът му Уго Кажуда говориха пред Sportal.bg за възможността португалецът да поеме "червените". Бившият футболист заяви, че амбициите на клуба съвпадат с неговите и би бил заинтересован да застане начело на тима.
"Разпитах хора за клуба и проекта. Казаха ми, че тази година ще се тръгне сериозно за титлата, което е добре. До момента официално никой не се е свързал с мен, но ако решат, мисля, че това би било добър проект за амбициите ми и начинът, по който работя. Може би доста хора си мислят, че не искам да дойда в България, но смятам, че това е интересна възможност, защото искам да съм начело на сериозни отбори, които се борят за титли. Може би знаете, че преди година станахме шампиони с АПОЕЛ, след като няколко сезона тимът не бе ставал първенец, така че имам опит в това да връщам отбори на върха, след като дълго време не са били там", каза Са Пинто за медията ни.
,fit(478:270))
Официално: Томаш е аут, ЦСКА ще има нов треньор
"ЦСКА е голям клуб с ценни титли и история. От това, което знам отборът, има големи амбиции в момента и добър проект. По тази линия съвпада с профила на Рикардо. Той е амбициозен професионалист и винаги търси проекти, с които може да се бори за трофеи. Не мога да кажа много повече, освен че ЦСКА заслужава нашето уважение и внимание", обясни мениджъра на треньора пред Sportal.bg.
Вчера изпълнителният директор на ЦСКА Радослав Златков призна, че "червените" разговарят с португалец за нов наставник, но подчерта, че не става дума за никой, който се е завъртял в медийното пространство.
,fit(478:270))
Нов "червен" кошмар! ЦСКА аут от Европа за втора поредна година
Са Пинто за последно бе начело на мароканския гранд Раджа Казабланка. Преди това пък е бил начело на доста отбори в различни държави - АПОЕЛ от Кипър, Естеглал от Иран, Газиантеп в Турия, Васко да Гама в Бразилия, Легия в Полша, Атромитос и ОФИ в Гръция, Стандард Лиеж в Белгия, Цървена звезда в Сърбия и Ал Фатех в Саудитска Арабия. В родната му Португалия пък е бил начело на Спортинг (Лисабон), Беленензеш, Брага и Морейрензе.