Педри коментира мисията си като футболист, който трябва да вкарва повече голове

Барселона записа 13-и пореден мач във всички турнири без загуба след като победи Жирона с1:0 в гостуване си от 19-ия кръг на Ла Лига. В герой на вечерта се превърна Педри, който замени в 26-ата минута контузилия се Усман Дембеле и вкара единствения гол за каталунците в 61-ата минута

„Изпитваме трудност да разрешаваме мачовете си от рано и това позволява на противниците да ни притискат. Знам, че трябва да вкарвам голове. Аз съм играч, който обича първи да играе с топката и както всеки да вкарва голове.”

За момента каталунците са на първо място в Ла Лига с комфортен аванс пред втория в класирането Реал Мадрид и ако продължат да записват успешни резултати те ще завоюват първата си титла в испанския шампионат от сезон 2018/2019, когато финишираха на цели 11 точки пред подгласника Атлетико Мадрид.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Снимки: Imago