Гави: Опитвам се да давам всичко от себе си за отбора и да правя всичко, което треньорът ми поиска

Полузащитникът на Барселона - Гави, коментира минималната победа на тима си над Жирона с 1:0.

„Беше трудна победа и спечелените три точки са много важни за нас. Треньорът Чави ни казва, че трябва да направим най-важното нещо - да запазим вратата си суха и головете ще дойдат сами. Това е, което се опитваме да направим. Опитвам се да давам всичко от себе си за отбора и да правя всичко, което треньорът ми поиска”, коментира футболистът на Барселона, цитиран от испанския сайт Sport.es.

Освен за мача Гави говори и за представянето на съотборника си Педри, който влезе на пожар като резерва в 26-ата минута на мястото на контузилия се Усман Дембеле и отбеляза автор на единственото попадение мача в 61-ата минута:

“Педри днес се справи страхотно. Той е страхотен играч, всеки знае това и аз съм много доволен от неговия гол.“

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

С успеха каталунците събраха 47 точки и увеличиха преднината си пред вечния съперник Реал Мадрид на 6 точки, която има вероятност да се запази и след края на кръга, защото в утрешния мач “белият балет” излиза срещу един от най-коравите отбори в Ла Лига точи сезон - Реал Сосиедад.

Снимки: Imago