100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:0

Локо (София) изкова първи успех в последната си контрола в Турция

Локомотив (София) стигна до първата си победа в контролите от зимния подготвителен лагер в Турция. "Железничарите" се наложиха с минималното 1:0 над Металист (Харков) в последната си проверка в южната ни съседка, която бе предавана пряко по Sportal.bg и Sportal TV.

Единственото попадение бе дело на Димитър Митков, който се разписа в 62-рата минута. Тимът на Станислав Генчев беше по-активният през целия двубой и съвсем заслужено стигна до успеха.

На два пъти гредите спряха Локомотив, а още един гол на Митков след почивката бе отменен заради засада.

Равносметката за "червено-черните" от контролите в Турция е две загуби - от Шинник (0:2) и Войводина (0:2), едно равенство - с Кайсар (1:1), и една победа.

Последният приятелски мач на столичани преди подновяването на шампионата в efbet Лига е на родна земя срещу Спортист (Своге) - 4 февруари.

Зимна подготовка на отборите от efbet Лига (обновена)

В 5-ата минута Карлос Франса отправи удар извън наказателното поле, който не намери очертанията на вратата.

Няколко секунди по-късно Давид Малембана се извиси над всички при корнер, но изстрелът му с глава срещна страничната греда.

Малко преди да измине четвърт час игра Димитър Митков засече топката след ъглов удар отляво, но и той не успя да намери целта.

В 20-ата минута Димо Бакалов също изпробва мерника си, но и той стреля над вратата.

Към края на полувремето футболист на Металист бе изведен очи в очи с Бубакар Гай, но вратарят на "червено-черните" бързо скъси дистанцията и се намеси.

В началото на втората част Димитър Митков изпрати кълбото в мрежата на украинците, но попадението бе отменено заради засада.

В 51-вата минута Антонио Вутов стреля опасно от фал, но топката премина на сантиметри от лявата греда.

Малко след като измина час игра "жълтите" сбъркаха при изнасянето, а Милошев подаде към Димитър Митков, който добре финтира противников играч и с плътен удар в долния ляв ъгъл не остави шансове на вратаря.

В 70-ата минута Локомотив организира добра атака, при която Александър Александров подаде хитро към Ненов, а той стреля от движение, но и този път гредата бе в помощ на Металист.

5 минути преди края на редовното време късметът този път се усмихна на българския тим, след като мощен шут на играч в жълто се отби в гредата.

ЛОКО (СОФИЯ) 1:0 МЕТАЛИСТ

1:0 Димитър Митков (62)

ЛОКО (СОФИЯ): 1. Бубакар Гай, 26. Красимир Милошев (К), 44. Божидар Кацаров, 13. Селсо Рапосо, 5. Давид Малембана, 11. Карлос Франса, 94. Юлиан Ненов, 70. Димо Бакалов, 39. Антонио Вутов, 45. Димитър Митков, 15. Лука Иванов;

Резерви: 24. Александър Любенов, 88. Жарко Истатков, 12. Бруно Франко, 3. Марио Петков, 10. Валентин Николов, 9. Илия Димитров, 22. Ивайло Найденов, 89. Матеус Дуарте, 7. Александър Александров, 18. Християн Чипев, 33. Алан Диас;

МЕТАЛИСТ: 99. Костик, 47. Романюк, 18. Маткобожик, 5. Николишин, 19. Тепляков, 17. Демченко, 4. Чайковский, 8. Панасенко, 11. Картушов, 88. Разянцев, 10. Угочукве.