Преднината на Панатинайкос се топи

Панатинайкос се спаси от загуба в домакинството си на ОФИ Крит в седмата минута на добавеното време и остави единственият тим в гръцката Суперлига без поражение от началото на сезона, но равенството 1:1 със сигурност е разочароващо за феновете на "детелините". Тимът остава лидер в класирането, но вече само с 4 точки аванс пред АЕК.

Нищо не подсказваше, че Панатинайкос ще има проблеми срещу непретенциозния ОФИ, воден от бившия наставнк на Лудогорец Валдас Дамбраускас. Още в 8-ата минута Самюел Йоу от гостите получи директен червен картон, но съотборниците му успяваха да удържат домакинския натиск. В 59-ата минута шведът Ерик Ларсон вкара гол за ОФИ с единствения удар на тима в мача, а ПАО се добра до точката в заключителните секунди благодарение на точен изстрел на Фотис Йоанидис.

АЕК разгроми с 4:0 като гост Волос и скъси изоставането си от върха. Герасимос Митоглу, Орбелин Пинеда и Том ван Веерт решиха всичко в полза на "жълто-черните" още през първото полувреме, а след почивката Леви Гарсия довърши домакините. За АЕК това беше четвърти пореден мач без допуснато попадение в първенството.

Олимпиакос разгроми Астерас Триполис с 5:0 и се изравни по точки с ПАОК на третото място. Домакините бяха амбицирани да измият срама от равенството срещу ПАС Янина преди няколко дни, когато пропиляха преднина от два гола и стигнаха само до 2:2. Пеп Биел, Хамес Родригес, Седрик Бакамбю, Гари Родригес и Йоргос Масурас вкараха попаденията за гранда от Пирея.

ПАОК беше в серия от 4 шампионатни победи, но се препъна при визитата си на Атромитос - 1:1. Нелсон Оливейра изведе "черно-белите" напред в резултата в 26-ата минута, но в 72-ата Андреас Куен донесе тозката на домакините, които се намират на седма позиция в подреждането.

В дербито на дъното Левадиакос се наложи с 1:0 над Йоникос и се отдалечи от последното място. Йоникос има 8 точки, а с 9 е Ламия на Иван Горанов. Днес Ламия ще посрещне друг застрашен от изпадане - ПАС Янина.