Волфсбург разби и Херта за шестата си поредна победа

Волфсбург победи като гост Херта с разгромното 5:0 в мач от 17-ия кръг на Бундеслигата. Головете за “вълците“ отбелязаха Матиас Сванберг (4‘), Максимилиан Арнолд (31‘ - дузпа), Йонас Винд (34‘), Боте Баку (73‘) и Омар Мармуш (86‘). Само преди няколко дни тимът на Нико Ковач унижи и Фрайбург с 6:0.

Волфсбург откри резултата рано-рано в 4-та минута. Патрик Вимер центрира от пряк свободен удар и Матиас Сванберг засече майсторски от въздуха за 0:1.

След половин час игра Сванберг изпълни пряк свободен удар, топката се удари в ръката на Доде Лукебакио и реферът отсъди дузпа, която Макс Арнолд превърна в гол. Само 3 минути по-късно Волфсбург направи светкавична контраатака, Сванберг подаде с глава топката на Йонас Винд и датчанинът реализира за 0:3. При този резултат приключи и първото полувреме.

През втората част Волфсбург вкара още две попадения. В 73-ата минута страхотно представилият се Сванберг намери Боте Баку, който удари топката от ждроб и не остави шансове на стража на Херта Оливер Кристенсен – 0:4. Петото попадение вкара влезлият като резерва Омар Мармуш. Четири минути преди края на редовното време египтянинът направи феноменален индивидуален рейд, премина няколко защитници на Херта и бе безпощаден с левия крак за крайното 0:5.

С тази загуба Херта продължава да е на предпоследното място в класирането, като това бе пето поражение от последните 6 двубоя за берлинчани. Това пък бе шеста поредна победа в първенството за момчетата на Нико Ковач, като Волфсбург се изкачи на 6-о място във временното класиране с 29 точки.

Снимки: Gettyimages