Рейнджърс премина през продължения, но си уреди финал със Селтик

Рейнджърс е вторият финалист за Купата на лигата в Шотландия, след като надви гостуващия Абърдийн с 2:1 след продължения в полуфинален сблъсък от турнира.

“Червените” изненадващо излязоха напред в резултата в 41-вата минута, когато Боян Миовски се разписа с воле след асистенция на Матю Кенеди. Двадесет минути по-късно обаче домакините изравниха резултата. Тогава Райън Джак пробва шут по земя, който претърпя голям рикошет в Лиъм Скейлс и така топката влезе в съперниковата мрежа. В добавеното време на втората част капитанът на гостите Антъни Стюарт си изкара директен червен картон за изключително груб фал срещу Фешън Сакала.

Така мачът влезе в продължения, като във втората им минута Джеймс Таверние се размина с гол, след като ударът му срещна напречната греда. Все пак само две минути по-късно Кемар Рууф отбеляза победното попадение след асистенция на резервата Скот Райт. Така Рейнджърс се класираха за финала на турнира, където ще се изправят срещу големия си съперник Селтик, който вчера победи Килмарнък с 2:0.

Снимки: Gettyimages