Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Гол в края измъкна Селтик в забележително дерби срещу Рейнджърс

Рейнджърс и Селтик завършиха наравно 2:2 в мач от 20-ия кръг на шотландската Висша лига. Двата тима изнесоха истински спектакъл за феновете по трибуните, а равенство при това числово изражение бе първо в голямото дерби на Шотландия за пръв път от сезон 2010/11. Играчите на Анге Постекоглу успяха да вземат ранна преднина чрез Дайсен Маеда (5’), но допуснаха пълен обрат с попадения на Райън Кент (47’) и Джеймс Таверние (53’ дузпа), за да възстанови равенството Киого Фурухаши (88’) в самия край на двубоя.

Футболистите на Селтик успяха да излязат напред още в 5-ата минута, когато сериозна грешка в отбрана на позволи на Даизен Маеда да овладее топката и да я прати в мрежата за 1:0. “Детелите” се представяха доста силно в първите двайсетина минути на двубоя, но след изминаването им домакините сякаш започнаха да играят много по-добре.

В 29-ата минута Райън Кент пропусна добро положение да изравни, а в последните минути на първата част това стори и Алфредо Морелос, който имаше две много добри положения, но първият му опит срещна гредата, а при вторият опит топката мина покрай лявата греда на Джо Харт.

Играчите на Рейнджърс стигнаха до изравинтелно попадение още в самото начало на втората част, когато Фешън Сакала успя да увлече цели трима играчи в бяло и зелено около себе си, след което намери Райън Кент на левия фланг, а той с десния крак се разписа за 1:1.

По-малко от пет минути след това отново Сакала успя да надиграе хърватския национал Йосип Юранович, след което заходи отлично в наказателното поле, а там много рискован и необмислен шпагат на Старфелт доведе до дузпа в полза на домакините. Зад топката застана капитанът на тима Джеймс Таверние, който абсолютно безапелационно прати топката в мрежата за 2:1.

В следващите минути Селтик вдигна оборотите и отново пренесе по-голяма част от случващото се на терена в половината на Рейнджърс. Те все пак достигнаха до равенството едва в 88-ата минута, когато едно наглед не толкова опасно нападение отляво предизвика суматоха в наказателното поле, а топката достигна изненадващо до Кього Фурухаши, който от десетина метра прати топката в мрежата за 2:2.

В крана сметка равенството бе по-скоро в полза на “детелините”, които продължават да са водач в класирането с преднина от 9 точки и общ актив от 55 пункта, а Рейнджърс е втори с 46.

Снимки: Imago