Брюж зацикли в първенството, Генк се откъсва все повече

Брюж не успя да победи гостуващия Антверп в най-интересния мач от 17-ия кръг на белгийската Юпилер Про Лига. Срещата на "Ян Брейдел" завърши 2:2, въпреки че домакините имаха аванс от два гола в началото на второто полувреме. Резултата откри Брендън Мехеле в 34-ата минута, а в 62-ата се разписа и Ноа Ланг. Антверп стигна до равенството в последния четвърт час с попадения на Михаел Фрай (75') и Висент Янсен (78') от дузпа.

Равенството между третия и четвъртия в класирането беше добре дошло за водача Генк, който спечели визитата си на намиращия се в криза Андерлехт - 2:0. Пол Онуачу отбеляза 13-ия си гол през сезона, а през второто полувреме Херардо Артеага вкара още едно попадение за гостите. Четвърт час преди края мексиканецът получи червен картон. Генк събра 46 точки и върви убедително към титлата, а Андерлехт е в долната половина на подреждането.

Роял Юнион СЖ продължи възходящото си представяне с ценен успех при визитата на Стандард (Лиеж) с 3:2. Данте Ванзейър, Кристиан Бърджес и Барт Нюкооп отбелязаха головете за тима от Брюксел, който е втори в класирането с 36 точки - една повече от Антверп.

В друга среща от кръга Кортрийк загуби на собствен терен от Гент с 0:4. Ранен червен картон на Кристоф Д'Хаене обърка плановете на домакините и Гент взе солиден аванс до почивката с голове на Андрю Хюлсагер и Ибрахим Салах. През второто полувреме численото равенство беше възстановено, след като и Свен Кумс видя червения цвят, но това не попречи на Лоран Депотър и Салах да направят победата на Гент още по-убедителна.