Антони Иванов и компания загубиха от пряк конкурент

17-ият кръг в румънската Суперлига започна с двубоя между Ботошани и Волунтари. Като титуляр за домакините започна българският халф Антони Иванов, който през сезон 2020/21 игра за Волунтари. Неговият тим обаче загуби с 0:1 и позволи на гостите да го изпреварят в класирането.

Преди почивката Ботошани доминираше по отношение на притежанието на топката и броя отправени удари, но нито един от тях не попадна в очертанията на вратата. Най-близо до гола беше Сири Забу в 8-ата минута, но след неговият изстрел топката мина встрани от целта.

Веднага след почивката гостите поведоха. Марсело Лопеш намери Виталие Дамашкан, молдовският национал стреля и топката се отби от Риджад Садику, след което влезе в мрежата. В 62-ата минута Антони Иванов беше заменен от Елад Шахаф, а в игра за Ботошани се появи и бившият нападател на Локомотив (София) Виржил Пинсон

До края положения имаше и пред двете врати. Стражът на Ботошани Едуард Пап отрази удар от 6 метра на голмайстора Дамашкан, а в последните секунди Михай Роман пропусна да донесе равенството на домакините.

В класирането Ботошани е на 11-0 място с 19 точки, колкото има и Сепси на Радослав Димитров. Волунтари се изкачи на 8-ата позиция с 20 точки. Със същия актив са ФКСБ и Арджеш на Мартин Райнов. Начело е Фарул (Констанца), който надви с 2:1 Миовени и дръпна с 8 точки пред втория Рапид (Букурещ).

Снимка: gsp.ro