100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4

Саудитска Арабия разплака Мексико с гол в края

Мексико победи Саудитска Арабия с 2:1, но отпадна от Световното първенство по изключително драматичен начин. "Ацтеките" завършиха трети в група "С", тъй като са с по-лоша голова разлика от втория Полша, който продължава напред.

Попадения на Хенри Мартин и Луис Чавес дадоха аванс на Мексико в началото на второто полувреме. В същото време Аржентина поведе с два гола на Полша, което означаваше, че нов гол на мексиканците ще ги класира за осминафиналите. В този момент головата разлика бе равна и "ацтеките" щяха да отпаднат по показателя феърплей, тъй като имаха повече жълти картони. Това не се оказа фактор, тъй като Салем Ал-Досари отбеляза гол за Саудитска Арабия в добавеното време.

Мексиканците стартираха на висока скорост, тъй като имаха нужда от голове, за да запазят шансовете си за класиране. Още в третата минута Вега бе изведен на добра позиция, но намеса на Ал Оуаис му попречи да нанесе точен удар. Саудитите също започнаха да организират опасни атаки. При първата добра възможност Канно стреля високо над вратата.

В 12-ата минута "зелените соколи" получиха фал на удобна позиция, а Ал Даусари стреля добре, но топката мина над вратата. Мексиканците имаха инициативата, но трябваше да са търпеливи, докато чакат момент, в който да изненадат защитата на съперника. Следващата възможност се откри пред Пинеда, но защитата на Саудитска Арабия успя да му попречи. В 27-ата минута отлично центриране на Лосано стигна до главата на Пинеда, но неговият удар бе отклонен от бранител.

"Ацтеките" правеха опит след опит, но не успяваха да проедолее отбраната на саудитите. В повечето случаи бранители се намесваха и изстрелите не създаваха проблем на вратаря на "зелените соколи". В края на полувремето тимът на Ерве Ренар организира две отлични атаки. При първата не се стигна до удар, но при втората можеше да открие резултата. След центриране на Ал Ганам топката стигна до Ал Хасан, който стреля с глава от добра позиция, но прати топката покрай вратата.

Второто полувреме започна с гол, след като в 47-ата минута мексиканците поведоха. След ъглов удар Монтес отклони топката, а Мартин я заби в мрежата, след като я засече малко пред голлинията.

Мексико имаше нужда от голяма победа и надеждите бързо се превърнаха в реалност, тъй като в 52-ата минута тимът стигна до втори гол. Фантастично изпълнение от фал на Луис Чавес удвои аванса на "ацтеките". Саудитска Арабия се изнесе в предни позиции, което отвори още по-големи пролуки отзад. Малко след втория гол Мартин отново прати топката в мрежата, но този път попадение нямаше поради засада.

Тимът на Херардо Мартино не отбеляза гол в първите си два мача в Катар и се говореше за проблемите му в нападение. През второто полувреме обаче мексиканците заиграха атакуващо и показаха много умение в предни позиции. Те знаеха, че Полша вече губи с 0:2 от Аржентина и на този етап нов гол щеше да ги изкачи над поляците.

В 70-ата минута Мартин се размина с гол. Той отправи мощен удар от въздуха, но топката мина малко над вратата. Чавес също получи нов шанс от фал и отново стреля отлично, но този път вратарят на саудитите се справи. Атаките на Мексико се редяваха една след друга. Пинеда стреля покрай вратата.

Мартино реши да освежи атаката за края на мача. Той извади Мартин и Пинеда и пусна Раул Хименес и Карлос Родригес. Секунди по-късно тимът му бе близо до нов гол. Лосано преодоля бранител в наказателното поле и опита да намери Антуна, но защитник на Саудитска Арабия се намеси в последния момент. Лосано разцепи защитата на съперника в 81-ата минута и проби през центъра, като бе повален, но нарушението бе малко преди да навлезе в наказателното поле. Мексиканците обаче не се възползваха от прекия свободен удар.

Три минути преди края на редовното време резервата Уриел Антуна прати топката в мрежата, но бе в положение на засада и гол нямаше. Саудитите спираха атаките на съперника по всякакви възможни начини и често с нарушения. В 92-ата минута поредния фал даде възможност на Лосано да стреля, но вратарят изби. Интригата приключи в петата минута на продължението, когато добра контраатака на Саудитска Арабия завърши с гол на Салем Ал-Досари.

САУДИТСКА АРАБИЯ - МЕКСИКО 1:2
0:1 - Мартин (47)
0:2 - Чавес (52)
1:2 - Ал-Досари (90+5)

Снимки: Imago