Септември (Тервел) спечели във Варна и е недостижим на върха

Септември (Тервел) победи във Варна втория отбор на Черно море с 2:0 и затвърди лидерската си позиция. Двубоят е от 12-ия кръг на Североизточната Трета лига. Още в 4-ата минута Румен Николов стреля от 35-40 метра в гредата на варненската врата.

Септември (Тервел): Нашата цел за всеки мач е ясна – победа

Секунди след това Димитър Михалев открадна топката, шутира, но варненския страж спаси. Не беше изминал и четвърт час от началото, когато след центриране от корнер, Румен Николов отклони топката на първа греда, а на втора Ивелин Кузманов я насочи в мрежата на домакините.

Спокойствие в Черно море II преди битката с лидера

После дойдоха два пропуска на Денис Кадир. Той обаче се реабилитира в началото на втората част, когато вкара от фаул за окончателното 0:2. Кристиан Пешков пропусна да направи резултата класически. Домакините отправиха първия си удар в очертанията на вратата в 39-ата минута.