Антони Иванов с жълт картон при равенство на Ботошани

Българският халф Антони Иванов игра 83 минути и получи жълт картон при равенството на Ботошани като гост на Киндия (Търговище) - 2:2. Двубоят беше от 16-ия кръг на румънското първенство. След него Ботошани заема 9-о място в класирането с актив от 19 точки, а Киндия има 16 пункта и се намира на 12-ата позиция.

Домакините поведоха още в 3-ата минута с гол на Дору Попадиук. Голямата вина за попадението носи вратарят на Ботошани Едуард Пап, който  изрита топката в халфа на Киндия и след рикошета тя спря в мрежата. В 34-ата минута Себастиан Майлат изравни от дузпа, а в 79-ата Секу Камара вкара втори гол за Ботошани. Равенството оформи Даниел Попа в добавеното време.

В друг мач в петък водачът в класирането Фарул (Констанца) се наложи с 2:1 при визитата си на У Крайова 1948 и вече има с цели 8 точки повече от Рапид (Букурещ). Уилям Батен даде аванс на домакините, но Фарул направи обрат с голове на Себастиан Борза (35') и Михай Попеску (51'). Отборът на легендата Георге Хаджи има само една загуба и на този етап изглежда фаворит за титлата.