Левски вече пет мача без победа след голяма битка на "Тича"

След много здрава битка отборите на Черно море и Левски не успяха да излъчат победител в отложения мач от 4-ия кръг на efbet Лига. Пред почти препълнените трибуни на “Тича” срещата завърши 0:0. Гостите може повече да съжаляват, че в пети пореден мач от шампионата не стигат до победата, тъй като бяха определено по-активни след почивката, но сериозен пропуск на Уелтон в началото на втората част им попречи да се разпишат във втори пореден мач.

Четвъртото поредно равенство в елита остави "сините" на шеста позиция с 28 точки, докато четвъртото равенство в последните пет двубоя за първенството запази предимството от една точка на "моряците" пред гостите. Тимът на Илиан Илиев е на пето място, но двата тима изостават вече на 11 и 12 точки зад лидера ЦСКА-София, които са в серия от пет поредни успеха.

Столичани пристигнаха във Варна в доста кадрови проблеми. "Сините", които бяха в серия от четири поредни мача без успех в първенството,  бяха без контузените Ивелин Попов, Билал Бари, Илиян Стефанов, Филип Кръстев и наказания Андриан Краев

Станимир Стоилов направи три промени от равенството 0:0 с ЦСКА 1948 преди няколко дни на "Герена". Краев, Кръстев и Стефанов отстъпиха позициите си на Келиан ван дер Каап, Петков и Шеху. Освен това "сините" играха с трима централни защитници. Капитанът на тима Пламен Андреев бе вратар, а Келиан ван дер Каап, Сонко Сундберг и Хосе Кордоба бяха бранителите. Жереми Петрис, Цунами, Абдулахи Шеху и Георги Миланов бяха халфовете, докато Уелтон, Роналдо и Марин Петков действаха в предни позиции.

28 Черно море - Левски

Наставникът на домакините Илиан Илиев също направи три промени от победата с 2:1 над Локомотив (София) в последния кръг. Виктор Попов, Алекс Фернандес и Стефан Велев замениха Мартин Дичев, Мимито и Матиас Курьор.  Отново под рамката започна Георги Георгиев, а Виктор Попов, Живко Атанасов, Петар Босанчич и Цветомир Панов  действаха в отбрана. Васил Панайотов и Стефан Велев бяха опорни халфове, Матеуш Клементе, Алекс Фернандес и Меди Кета започнаха зад нападателя Закария Беншаа .

Голяма агитка подкрепяше "сините”, като феновете отново показаха любовта си към тима, въпреки тежката ситуация от към резултати през последните седмици.

Привържениците на “зелено-белите” също се бяха мотивирали и напълниха трибуните в работен ден, опитвайки се да помогнат на отбора си да стигне до трите точки, които щяха да дадат сериозна преднина на "моряците" пред тима на Стоилов.

Двата отбора търсеха победата, като се бореха много и за всяка топка, но липсваха създадени положения и пред двете врати през първите 45 минути. Реферът Георги Давидов пусна по-свободна игра, а Велев и Панайотов получиха жълти картони за груби фалове. Нито един от двата тима не отправи точен изстрел, което едва ли се хареса на зрителите.

В 32-ата минута Роналдо изведе Уелтон на добра позиция, но ударът на бразилеца бе блокиран от защитник. Като цяло единствено при статични положения имаше напрежение пред двете врати, но голови ситуации така и не бяха създадени.

Началото на второто полувреме обаче започна с голям пропуск на Уелтон. Бразилецът пресече върната от Панов към Георгиев топка, след което преодоля вратаря, но вместо да се разпише на празна врата от 16 метра стреля от външната страна на лявата греда на домакините.

"Сините" бяха по-активни, но липсата на много от титулярите и най-вече на чист нападател за пореден път се оказа решаващо. Панайотов рискуваше да бъде изгонен за втори жълт картон, докато "моряците" направиха доста смени и в игра се появи талантът Николай Златев, който си изпроси жълт картон за груб фал срещу Миланов. Опитният играч на "сините" стори същото, когато изрита най-добрия в този мач Попов при един от пробивите му. Мъри заложи на двамата 17-годишни таланти Асен Митков и Борислав Рупанов, като последният поведе атаката.

Определено последните 15 минути Левски искаше победата и се опита да стигне до нея. Пропуски в последните минути направиха именно Рупанов, който не успя да стане герой след страхотен плонж при центриране на Цунами. Именно бразилецът пропусна да се разпише на "Тича" във втори пореден мач с глава, а Миланов от отлична позиция не уцели вратата. Георгиев парира и един слаб удар с глава, като всичко това стана в последните минути. Гол така и не падна и двата тима записаха 13-то равенство в своята история без попадения. Последно двата тима завършиха 0:0 през април миналата година.

"Сините" само за три седмици от възможността да бъдат лидери се сринаха на 12 точки от първото място, след като вкараха едва два гола в последните си пет мача, в които спечелиха едва четири от 15 възможни точки, като преди днес имаха четири грешни стъпки в София. Сега тимът остава край морето, тъй като в неделя Левски излиза срещу Спартак (Варна) на "Коритото".

Черно море също записва трето равенство без голово в последните си шест кръга за първенство, в които но нямат поражение. На "моряците" им предстои гостуване на Славия през уикенда.

ЧЕРНО МОРЕ 0:0 ЛЕВСКИ

ЧЕРНО МОРЕ: Георги Георгиев, Виктор Попов, Живко Атанасов, Петар Босанчич, Цветомир Панов, Васил Панайотов, Стефан Велев, Матеуш Клементе, Алекс Фернандес, Меди Кета, Закария Беншаа

ЛЕВСКИ: Пламен Андреев, Жереми Петрис, Келиан ван дер Каап, Сонко Сундберг, Хосе Кордоба, Цунами, Абдулахи Шеху, Георги Миланов, Уелтон, Роналдо, Марин Петков

Снимки: Владимир Иванов