Здрав мач между Левски и ЦСКА 1948 остави "сините" отново без победа

Отборите на Левски и ЦСКА 1948 не успяха да излъчат победител в срещата от 16-ия кръг на efbet Лига, като поделиха точката след равенството 0:0. Двубоят на стадион "Георги Аспарухов" се превърна в истинско дерби, като двата тима си разделиха по едно полувреме пред отлична атмосфера създадена от около 10 000 зрители на домакините. "Сините", които доминираха почти изцяло след почивката, бяха спрени от гредата в 62-ата минута, когато Филип Кръстев нацели страничния стълб.

Главният рефер Георги Гинчев успя да ядоса и двата щаба през срещата, като гостите имаха основателни претенции за дузпа още в началото за нарушение срещу Чочев и за доста спорен фал, който спря голова атака в продължението на мача. Домакините пък имаха претенции към рефера за спестени червени картони и за сериозно накъсване на играта, което не позволяваше на "сините" в дадени моменти да организират бързи атаки.

Равенството остави Левски вече четири поредни мача без успех, като ги отдалечи на десет точки от върха, който е зает от ЦСКА-София (37). ЦСКА 1948 пък има 32 точки след третото си равенство в последните четири мача, като заема трета позиция, но има два мача повече от "сините".

Мъри направи една промяна от равенството 1:1 с Локомотив (Пловдив) в предния кръг. Голмайсторът срещу "смърфовете" Ивелин Попов е контузен и на негово място започна Илиян Стефанов. Младият Пламен Андреев  отново бе под рамката, а Жереми Петрис, Сонко Сундебрг, Хосе Кордоба, който има здравословни проблеми, и Цунами бяха защитници. Андриан Краев, Филип Кръстев бяха опорните халфове, а Георги Миланов, Уелтон и Роналдо действаха зад Стефанов.

38 Левски - ЦСКА 1948

Любослав Пенев пък направи четири промени от равенството 1:1 със Славия през миналата седмица. Ангел Лясков, Карлос Охене, Радослав Кирилов и Евгений Сердюк се завърнаха от първата минута, като замениха Стив Фуртадо, Ангел Бастунов, Енрике Рафаел и Парвиджон Умарбаев.

Даниел Наумов бе вратар, докато пред него в защита започнаха Джонатан, Сиимеон Петров, Елтон и Лясков. Голмайсторът на първенството Ивайло Чочев и Карлос Охене бяха опорните халфове, докато Георги Русев и Радислов Кирилов бяха на двата фланга, докато Октавио действаше зад Сердюк.

Както е известно, първият двубой "червените" победиха с 1:0 на старта в първенството състава на Станимир Стоилов, който в продължение на 50 минути игра с човек повече в Бистрица.

Интересното е, че Стойчо Младенов, Спас Джевизов, Ради Здравков и Цветомир Найденов не гледаха мача от ложите на "Герена", а от Сектор "Г" с агитката на тима им.

В 7-ата минута Чочев навлезе в наказателното поле на "сините", Краев протегна ръка да го спре и го дръпна леко за рамото, а най-добрият играч на "червените" падна в наказателното поле и искаше дузпа. Такава не бе отсъдена от Георги Гинчев.

Малко по-късно Елтон получи жълт картон за нарушение срещу Стефанов. Няколко минути след това нападателят на Левски бе заменен, тъй като не можеше да стъпва след острото влизане на най-високия играч на терена. На терена влезе Марин Петков, а в 20-ата минута и другият централен защитник на гостите бе санкциониран след изключително опасно влизане срещу Миланов, което не се прие добре от публиката.

Кирилов имаше добра възможност, но защитник изби удара му. Миланов отвърна с далечен изстрел, който излезе в корнер. Нов жълт картон бе даден на "червените", като бе записан на името на Кирилов, който не позволи на Цунами да изпълни странично хвърляне.

Публиката се изнерви още повече, след като рискуваше да бъде изгонен в две ситуации преди почивката. Първо удари неволно Роналдо с ръка при изнасянето на топката, а след това задържа коженото кълбо при статично положение на домакините.

Миланов пробва нов удар от дистанция, който не затрудни Наумов. Последните минути "червените" натиснаха и пропуснаха няколко възможности.

Първо в 42-ата минута Чочев с глава пропусна от пет метра да вкара поредното си попадение през сезона. Той надскочи противника, но не успя да насочи топката в празната врата. В 44-ата минута Елтон стреля с глава отблизо, но Андреев спаси, а при добавката удар на Чочев бе спрян от Цунами, като последва нов корнер. Този път при боксиране на младия страж топката попадна в Сердюк, който също стреля, а юношата на Левски плонжира и отново спаси своя тим.

Втората част Краев получи жълт картон, а мачът стана по-хубав. Агитката на домакините в Сектор "А" вдигна своята хореография и надъха играчите на Стоилов.

В 58-ата минута Роналдо пропусна първото добро положение за играчите в синьо. Бразилецът стреля силно встрани от вратата с диагонален шут. Секунди по-късно Гинчев спря опасна контраатака, за да отсъди засада при центриране на гостите. Това решение нажежи обстановката на скамейките и по трибуните.

Последваха силни минути на Левски, като първо Роналдо пропусна да засече за пореден път през тази есен топката пред празната врата. В 62-ата минута Кръстев със страхотен удар с левия крак не остави шансове на Наумов, но топката се отби в гредата. Последва ново меле и голям пропуск на левскарите. Изстрел на Роналдо в наказателно поле бе спрян от защитник, а при добавката Миланов пропусна да вкара с десния крак от 10 метра.

Петрис бе изведен зад защитата и сам срещу Наумов си поведе дълго топката, като накрая нито стреля, нито бе фаулиран и "сините" пропуснаха нова добра възможност.

В този момент и Сектор "Б" показа своята хореография, палейки много факли и димки, като реферът бе принуден да прекрати срещата в най-добрия момент за домакините. Гинчев се забави и с това си решение, а преди да го стори Миланов пробва рефлекса на Наумов, което вбеси Пенев и скамейката му, тъй като нямаше добра видимост.

"Червените" пропуснаха добра атака завършила с слаб удар в Андреев, а Цунами не успя да се разпише с глава. В 83-ата минута Чочев стреля, Андреев не изби добре и при последвалата атака Кирилов не успя да намери свой съотборник, който да вкара за ЦСКА 1948.

Последните минути Миланов пробва опасен изстрел, но той мина на сантиметри от горната греда, а в продължението след сблъсък между Петков и Кордоба, Охене бе спрян от съдията за негово нарушение срещу младока на "сините", което вбеси скамейка на Пенев.

През дадените шест минути гол не падна и срещата завърши 0:0, както и миналата година на "Герена" между тези два тима. Това бе шести двубой в историята между тези два клуба, като за трети път срещата завършва 0:0, а "сините" имат предимство от 2:1 на победи. "Червените" пък в единствената среща, когато се разписаха срещу 26-кратните шампиони, спечелиха с 1:0.

ЛЕВСКИ 0:0  ЦСКА 1948

ЛЕВСКИ (4-2-3-1): Пламен Андреев; Жереми Петрис, Сонко Сундберг, Хосе Кордоба, Цунами; Андриан Краев, Филип Кръстев; Роналдо, Георги Миланов, Уелтон; Илиян Стефанов
Старши треньор: С. Стоилов
ЦСКА 1948 (4-1-4-1): Даниел Наумов, Джонатан, Симеон Петров, Елитон, Ангел Лясков;  Ивайлов Чочев, Октавио, Карлос Охене, Георги Русев, Радослав Кирилов; Евгений Сердюк
Старши треньор: Л. Пенев

Снимки: Владимир Иванов