Черно море излъга Локо (София), отличен вратар с ключови намеси за успеха

Черно море победи с 2:1 Локомотив (София) в мач от 16-ия кръг на efbet Лига. Резултатът бе открит от домакините чрез Мади Кета в 32-ата минута, но Селсо Рапосо изравни в 57-ата. Победното попадение бе дело на Васил Панайотов. Важна роля за успеха на варненци имаше и вратарят Георги Георгиев, който на няколко пъти показа отличен рефлекс и с важни намеси спаси отбора си.

Още в 30-ата секунда на мача дойде първата опасност и тя бе в полза на гостите. Франса стреля отлично от дистанция, но Георги Георгиев изби в ъглов удар.

В десетата минута домакините отговориха с диагонален удар на Матиас Курьор, който бе париран от Александър Любенов, а след това топката се отклони в гредата, за да излезе в ъглов удар.

В 17-ата минута отново Любенов се намеси, след като Курьор се оказа на чиста позиция срещу него.

Малко по-късно Локомотив имаше претенции за дузпа, след като един шут на Юлиан Ненов бе спрян от Цветомир Панов. Твърдението на "железничарите" бе, че топката се е ударила в ръката на защитника, но апелите им не бяха чути от съдията.

В 27-ата Локомотив бе на косъм от попадение. Франса бе изведен на чиста позиция и прати топката покрай Георгиев, но на голлинията Мартин Дичев изби.

В 32-ата минута Черно море откри резултата. Алан подари топката на Мади Кета с грешен пас и крилото на варненци напредна, за да преодолее Любенов за 1:0.

Десетина минути след началото на втората част Ненов бе много близо до изравняване. Ненов стреля с глава от непосредствена близост, но Георгиев с рефлекс спаси.

Малко след това обаче вече резултатът бе 1:1. Центриране на Ивайло Найденов бе засечено от Селсо Рапосо с глава и балансът в резултата бе върнат.

В 74-ата минута Черно море отново излезе напред. Кета намери отлично Васил Панайотов в наказателното поле и капитанът хладнокръвно успя да преодолее Любенов от малък ъгъл.

Три минути по-късно Георгиев трябваше да прави страхотно спасяване с една ръка, след като топката бе засечена при едно центриране отдясно и вървеше към долния ъгъл на вратата му.

В даденото от съдията продължение резервата Илия Димитров се оказа на стрелкова позиция, но за пореден път Георгиев показа рефлекс и спаси отбора си.

С победата си днес Черно море събра 28 точки и към момента се намира на пета позиция в класирането. Локомотив пък остава с три по-малко на осма позиция. Двата тима продължават битката за класиране в първата шестица.

ЧЕРНО МОРЕ 2:1 ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ)