Балкан удари Ботев в Ихтиман и пак доигра с 10 футболисти

Балкан (Ботевград) победи Ботев с 3:1 в Ихтиман. Двубоят е от 12-ия кръг на Югозападната Трета лига – Група А. Заслужен успех за селекцията на Иван Редовски, която завърши трети пореден мач с намален състав. Начална радост за домакините с попадението на Владимир Бахъров в 11-ата минута. Само за четвърт час обаче ботевградчани стъписаха съперника и обрата стана факт. Първо в 20-ата минута Дейвид Йорданов тресна гредата. Комбинация между Здравко Атанасов и Калоян Бонев завърши с гол на последния за 1:1 в 31-ата минута. 120 секунди по-късно Павел Петков също уцели гредата. След още 120 секунди Емил Колев вкара от воле за 1:2. Третото попадение реализира Петков в 53-ата минута след самостоятелен рейд. В 80-ата Йордан Дамянов получи втори жълт и червен картон и Балкан доигра мача с десет футболисти.