Ботев (Ихтиман) надхитри Левски (Долна Баня) за купата на АФЛ

Ботев (Ихтиман) победи Левски (Долна баня) с 1:0 в 1/4-финален двубой зона София - област. Победното попадение реализира Борис Янков в 10-ата минута на мача.

Срещата предложи качествен футбол, а гостите играеха с младите си играчи предвид сгъстената програма и мачовете от първенството на Югозапад.

През първата част Ботев имаше ситуации, но реализира само едно попадение дело на Янков след асистенция на Дайов.

През втората част домакините натресоха греда, но не стигнаха до попадение.

Така Ботев приема Балкан (Ботевград) в полуфинална битка на 12 октомври от 16:00 часа у дома. Ботевградчани се справиха с Чавдар (Етрополе) след успех с 4:2.