Балкан триумфира в Ихтиман след дузпи за купата на АФЛ

Балкан (Ботевград) елиминира Ботев в Ихтиман с 6:3 в полуфинал на Област София от турнира за купата на Аматьорската футболна лига. 90-те минути завършиха 2:2, а при дузпите гостите надделяха с 4:1. Те играха 40 минути с намален състав. Селекцията на Иван Редовски доминираше близо час и едва след като остана с десет футболисти, домакините изравниха играта. Те започнаха по-добре и в 5-ата минута Янков наказа с глава грешка на ботевградския вратар за 1:0.

Балкан изхвърли Чавдар (Етрополе) от турнира за купата на АФЛ

Четвърт час по-късно, Иван Алексиев изравни с глава след центриране на Димитър Руйчев. Последният асистира и за обрата в 50-ата минута, когато Александър Асенов реализира също с глава. В следващите 5 минути съдията декорира две спорни нарушения с жълти картони на Николай Миков и го отстрани с червен. Оттук до края настана равновесие на терена. Рангел Игнатов заличи пасива на Ботев в 82-ата минута, като рикошет помогна за попадението. При дузпите за Балкан точни бяха Емил Колев, Александър Асенов, Марио Райчев и Виктор Гицов. Само втория удар, дело на Владимир Бахъров беше успешен за селекцията на Ихтиман.