Устрем (Дончево) с първа победа

Устрем (Дончево) спечели у дома с 2:1 срещу Ботев (Нови пазар). Двубоят е от деветия кръг на Североизточната Трета лига. Това е първи успех за домакините от началото на първенството.

Устрем (Дончево): Имаме потенциал да постигнем повече

Първата опасност обаче създадоха гостите след удар от фаул на Димитър Игнатовски. Капитанът Николай Илиев пък вкара за Устрем, но рефера не зачете попадението, отсъждайки засада. Нулевото равенство се запази до почивката. Веднага след нея Роберто Марков центрира и Виктор Христов насочи топката в мрежата на Ботев. Голмайсторът пропусна и друго положение.

Ботев (НП): Ще е доста трудно в Дончево

Пред отсрещната врата също имаше изпитание. Играч от Нови пазар пък изби топката от голлинията след удар на Пламен Шестаков. Последният коригира мерника си и удвои в 75-ата минута. Капитанът на гостите Йордан Миленов реализира с глава почетното попадение за своите в 84-ата минута.