Дубълът на Дунав с първа победа в Трета лига

Вторият отбор на Дунав (Русе) спечели у дома с 5:2 срещу Устрем (Дончево). Двубоят е от осмия кръг на Североизточната Трета лига. Започналият за първи път като титуляр Кристиан Данаилов се отличи с хеттрик за първия успех на малките „дракони“ в мъжкия футбол.

Дунав II излиза срещу Устрем (Дончево)

Той опъна на два пъти противниковата мрежа само за 180 секунди в началния четвърт час. Виктор Христов върна интригата с попадението си в 34-ата минута. Десетина минути след почивката, Данаилов реализира за трети път. Николай Илиев обаче направи 3:2 в средата на втората част.

Устрем (Дончево) ще преследва първа победа

В оставащото време селекцията на треньора Ивайло Кирилов реализира още два пъти, чрез влезлия като резерва Йоан Александров и капитана Кристиян Господинов. Гостите път уцелиха два пъти гредите. Освен победата, юношеската формация на Дунав се понрави с игра на висока скорост, огромно желание и себераздаване.