Перфектната седмица за Брюж завърши с победа в дербито срещу Андерлехт

Брюж триумфира в голямото дерби на белгийския футбол. Отборът на Карл Хьофкенс победи с 1:0 като гост Андерлехт и изпраща много успешна седмица, в която направи нулево равенство с Атлетико Мадрид и се класира за осминафиналите на Шампионската лига.

Андерлехт се намира в лоша форма и неслучайно е в средата на таблицата в Юпилер лигата. Срещу Брюж обаче домакините направиха всичко по силите си, за да вземат победата. Те имаха немалко голови възможности, но, както и срещу Атлетико, стражът на Брюж Симон Миньоле беше непробиваем.

Първото полувреме премина равностойно, а в началото на втората част Андерлехт не се възползва от две добри възможности да поведе. В 69-ата минута Хан Ванакен подаде на Каспер Нилсен и датчанинът смълча феновете на "Лото Парк". До края домакините бяха много опасни при статичните положения, но Ян Вертонген и Уесли Худ пропуснаха да им донесат поне равенството.

Брюж е трети в класирането, като изостава на 6 точки от лидера Генк. Втори е Антверп, който имаше шанс да оглави таблицата, но беше разгромен с 0:3 от Стандард (Лиеж). Трите гола за домакините паднаха още до 9-ата минута, а техни автори станаха Уилям Баликуша, Денис Драгуш и Джихан Чанак. Стандард стартира сезона много слабо, но вече е в топ 5 и е един от отборите в най-добра форма в Белгия.

Хитът от миналия сезон Роял Юнион СЖ записа четвърта поредна победа. Гостуването на Остенде беше спечелено с гръмкото 6:1 и тимът се придвижи до четвъртата позиция с 25 точки, колкото има и Брюж. В друг мач от неделната програма Гент срази с 3:0 у дома Мехелен и го остави в близост до зоната на изпадащите.