Вихър спря Бдин

Вихър победи Бдин (Видин) в Славяново с 2:0 в дербито на челниците. Двубоят е от 11-ия кръг на Северозападната Трета лига. Загубата постави точка на победната серия, продължила десет мача на крайдунавския тим. Заслужен успех за славяновския състав с оглед случилото се на терена.

Демона: Очаквам хубав мач, феърплей и по-добрия да победи

Равновесието на терена се запази до почивката. След нея вихърци доминираха. Светослав Кръстев откри резултата с глава след центриране от корнер в 47-ата минута. Два пъти Христиан Петков излезе очи в очи с видинския страж, но не успя да го надиграе.

Николай Боянов: Бдин заслужава уважение

Нападателят обаче беше спрян с нарушение в 80-ата минута и Кристиян Григоров вкара дузпата за окончателното 2:0. Така Вихър се доближи на две точки до бдинци.