Вихър с победа във Велико Търново

Вихър (Славяново) се наложи с 2:0 над Етър II във Велико Търново. Двубоят е от десетия кръг на Северозападната Трета лига. Домакините играха повече от полувреме с намален състав. Въпреки това можеха на два пъти да открият резултата. Първата възможност пропиля Ивелин Иванов след като насочи топката на сантиметри от външната страна на вратата, четвърт час след началния съдийски сигнал. След още толкова време Александър Гугучков също не уцели вратата с шут от границата на наказателното поле.

Николай Боянов: Обецата е още на ухото

Секунди преди почивката бранителят на гостите Тони Паликрушев излезе очи в очи с вратаря Валентин Димитров, който го спря с нарушение и съдията отстрани стража с червен картон. След последвалото изпълнение на фаул от Цветан Петров, топката се отби в гредата, а при добавката Калин Иванов не улучи празната търновска врата. В 55-ата минута Димитър Димитров подаде и Жулиен Бенков технично прехвърли вратаря на Етър за 0:1. В последните секунди Милен Тодоров проби и подаде на Християн Петков, който реализира за окончателното 0:2.