Наполи се справи с „биковете“ за едно полувреме

Отборът на Наполи записа шести пореден успех във всички турнири, след като без проблеми спечели домакинството си на Торино с 3:1 в първия двубой от осмия кръг на Серия "А".

Интересното е, че и четирите попадения дойдоха през първото полувреме. Неаполитанците поведоха още в 6-ата минута. Тогава Марио Руи центрира към Андре-Франк Замбо Ангиса, който се разписа с глава. След още шест минути камерунският халф отново беше точен, с което удвои аванса на своя тим. Този път той осъществи продължителен рейд по десния фланг и го завърши с удар в близкия ъгъл на вратата. В 37-ата минута Хвича Кварацхелия вкара подобен гол, след като направи пробив по левия фланг и с шут по земя прати топката в далечния ъгъл на вратата. „Биковете“ стигнаха само до почетно попадение, дело на Антонио Санабрия в 44-тата минута. След почивката ВАР правилно отказа да даде дузпа на домакините, а треньорът на гостите Иван Юрич получи директен червен картон за протест срещу съдията.

С четвъртата си поредна победа срещу този съперник Наполи събра 20 точки и остава на върха в класирането. Торино запазва деветата си позиция с 10 спечелени пункта.

Снимки: Gettyimages