Десетима от дубъла на Славия смачкаха Левски Раковски

Вторият отбор на Славия постигна комфортна победа с 4:1 над Левски Раковски в мач от 6-ия кръг на Група “А” на Югозападната Трета лига. През първото полувреме Мартин Сораков откри в 31-ата минута, а останалите попадения паднаха през втората част.

Интересно обаче е, че повече от 40 минути домакините играха с човек по-малко, след като Михаил Ценов получи директен червен картон (50’). Така в 61-ата минута гостите успяха да изравнят чрез Николай Николов, но “белите” бързо се съвзеха и въпреки че бяха с 10 души на терена, успяха да вкарат нови 3 гола. Първо Валентин Петров направи 2:1 в 72-ата минута, а 5 по-късно Борис Димитров вкара и трето попадение за домакините. В края на мача Роберто Райчев продължи с добрата си форма от началото на сезона и също се разписа, оформайки крайния резултат (88’).

В генералното класиране Славия II заема 4-ото място с 12 пункта, на 3 зад лидера Марек. Левски Раковски е предпоследен с 4 точки.