Драматична победа за Спартак II (Варна)

Вторият отбор на Спартак (Варна) надви у дома Спортист (Генерал Тошево) с 3:2. Двубоят е от четвъртия кръг на Североизточната Трета лига. Началото предвещаваше лесен успех за малките „соколи“. Те имаха два гола аванс след четвърт час игра. Първо Александър Янчев беше най-съобразителен в суматоха пред противниковата врата и откри резултата в 10-ата минута.

Димитър Трендафилов: Спортист е загадъчен съперник

Той беше спрян с нарушение в 15-ата и Александър Трендафилов вкара дузпата. След още 5 минути рефера посочи бялата точка пред варненската врата, но Стефан Петков спаси удара на Деян Иванов. После спартаковци пропиляха отлични възможности да направят разликата класическа чрез Дани Начев, Янчев, Александър Александров и Денислав Лалов. Стана обратното.

Спортист (ГТ) излиза във Варна с доста промени в състава си

Секунди след почивката Георги Дичев върна интригата с куриозен автогол – 2:1. Драмата стана пълна в последния половин час. Димитър Колимечков изравни с глава. Той обаче извърши нарушение минути по-късно и получи втори жълт и червен картон. Петър Радев пък тресна гредата на варненската врата. Последваха пропуски на всички играчи от предната линия на Спартак.

Така се стигна до 85-ата минута, когато Янчев центрира и Даниел Халачев насочи топката в празната врата за окончателното 3:2.