Черно море II победи Ботев (Нови пазар) в мач с пет гола

Отборът на Черно море II постигна труден успех с 3:2 над Ботев (Нови пазар) в двубой от четвъртия кръг на Североизточна Трета лига. Попаденията за гостите от Варна реализираха Марин Петков (27, 59) и Жечко Йорданов (72). Точен за домакините пък бе Дениз Кадир (6, 32).

В 6-ата минута Стефан Димов направи дузпа срещу Хакан Шюкрю. Зад топката застана Дениз Кадир, който откри резултата на стадион "Христо Ботев".

В 18-ата минута Хакан Шюкрю получи добър шанс да вкара втори гол, но ударът на крилото на "жълтите" не попадна в целта.

В 27-ата минута "моряците" изравниха резултата. Атакуващият футболист на тима Марин Петков реализира красив гол с техничен шут с десния крак.

В 32-ата минута домакините отново поведоха в резултата. В автор на попадението се превърна Дениз Кадир, който се разписа след страхотен удар от много далечна дистанция.

В 49-ата минута гостите бяха близо до изравнителното попадение. Марин Петков се озова на голова позиция, но нападателят стреля неточно с левия крак.

Десет минути по-късно логичното се случи, когато деветката на "моряците" заби своя втори гол във вратата на Живко Вълчев.

В 72-ата минута Черно море направи пълен обрат. Жечко Йорданов се опита да центрира, но топката влетя директно в мрежата на домакините.

В края на срещата главният съдия Ивайло Недялков имаше много работа. Първо отмени попадение на Черно море, а малко по-късно изгони и футболист на Ботев.

БОТЕВ (НОВИ ПАЗАР) - ЧЕРНО МОРЕ 2:3

1:0 Кадир (6-дузпа)
1:1 Петков (27)
2:1 Кадир (32)
2:2 Петков (59)
2:3 Йорданов (72)

Стартови състави:

Ботев: 1. Вълчев, 18. Хасан, 20. Петков, 17. Иванов, 4. Стоянов, 25. Йорданов, 22. Кадир, 7. Шюкрю, 11. Петков, 3. Станчев, 16. Маркес

Черно море II: 13. Григоров, 5. Янков, 18. Иванов, 4. Димов, 6. Касабов, 15. Бейхан, 11. Йорданов, 10. Мюрвет, 9. Петков, 7. Трифонов, 20. Йорданов