Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Спортинг рискува рано да отпадне от борбата за титлата

Спортинг (Лисабон) сензационно загуби от новака в Лига Португал Шавеш, при това като домакин. Отборът на Рубен Аморим отстъпи с 0:2 на "Жозе Алваладе" и може още утре да се озове на 8 точки от върха, ако шампионът Порто спечели гостуването си на Рио Аве

След продажбата на няколко основни футболисти Спортинг има проблеми във всички линии. Загубата от Порто с 0:3 преди седмица разкри част от тях, но никой не очакваше грешна стъпка срещу Шавеш. Гостите удържаха нулево равенство до почивката, а в 60-ата минута поведоха с гол на Стивън Виктория, който прехвърли Антонио Адан с глава. Само няколко минути по-късно Жуниньо се отскубна от защитата на "лъвовете" и споконо прати топката в мрежата за втория успех на тима си през сезона.

Бенфика с лекота спечели визитата си на Боавища с 3:0. 18-годишният Антонио Силва направи дебют в първенството и се справи повече от добре. Бразилецът Морато откри резултата в 30-ата минута, а другите два гола за "лисабонските орли" бяха дело на Жоао Марио. Опитният халф удвои в 67-ата минута, а в 82-ата се разписа от дузпа.

Това беше трета победа от три мача за Бенфика. Отборът на Роджер Шмит е безгрешен от началото на сезона, като вече успя да си осигури и участие в групите на Шампионската лига. За Боавища игра бившият халф на Берое Гаюс Макута.

В другия мач снощи Маритимо загуби на собствен терен от Портимонензе с 0:1 и продължава да е на дъното в класирането. Освен Маритимо без спечелена точка до момента е и Пасош Ферейра. Успехът е трети за Портимомензе и отборът се изравни на върха с Порто и Бенфика, но има един мач повече.