Порто се спаси в последната минута

Шампионът Порто постигна измъчена победа във втория кръг на португалското първенство. "Драконите" спечелиха с 1:0 като гост на Визела след гол в последните секунди на защитника Иван Маркано. По този начин отборът на Серджио Консейсао се изравни с Бенфика, Боавища и Витория (Гимараеш), които също имат пълен актив от 6 точки.

Порто създаде много голови положения, но и контрите на домакините не бяха безопасни. Развръзката дойде в самия край на редовното време, когато Марко Груич центрира, а Иван Маркано изпревари всички в наказателното поле и с глава прати топката в мрежата. Опитният защитник се разписа и на старта при разрома с 5:1 над Маритимо.

Боавища взе минимален успех с 1:0 срещу Санта Клара. Юсуфа Нджие вкара единственото попадение в 62-ата минута, а в края пропусна дузпа. Гостите завършиха с 9 човека след червени картони на Бруно Алмейда (51') и Кристиан Гонсалес (90').

Витория (Гимараеш) превъзмогна разочарованието от отпадането в Лигата на конференциите и победи с 1:0 Ещорил. Точен за домакините беше Андре Силва в 16-ата минута. Червен картон получи Гонсало Естевеш от Ещорил в 60-ата минута.