Порто с класика в дербито със Спортинг

Порто спечели с 3:0 голямото дерби срещу Спортинг (Лисабон). Двата португалски гранда застанаха един срещу друг в сблъсък от 3-тия кръг на португалската Примейра лига, като домакините на "До Драгао" зарадваха феновете си с убедителна победа.

"Драконите" поведоха в резултата в 42-ата минута. Тогава топката бе центрирана в наказателното поле, където Мехди Тареми бе препънат от вратаря в опит да стреля към вратата. Кълбото обаче се озова в Еванилсон, който отбеляза в опразнената врата за 1:0.

В 78-ата минута домакините стигнаха и до второ попадение. Педро Поро спря топката с ръка на голлинията и бе изгонен от игра, а съдията посочи бялата точка. Матеус Урибе изпълни наказателния удар и бе точен за 2:0.

В 86-ата минута Порто получи и втора дузпа в своя полза, като този път Антонио Адан наруши правилата, а Галено оформи крайното 3:0 от 11 метра.

Така Порто се поздрави с победата, която е трета поредна за тима от началото на сезона и той е начело в класирането с 9 спечелени точки. Спортинг пък допусна първо поражение и заема 6-ата мозиция с 4 точки.