Вихрен старт за Порто

Шампионът Порто започна защитата на титлата си с разгромен успех. "Драконите" разгромиха с 5:1 Маритимо и дадоха заявка, че и през новия сезон ще са основният фаворит за първото място. В състава на гостите като титуляр започна бившият халф на ЦСКА - София Стефано Белтраме, който беше сменен в 72-ата минута.

Порто поведе още в 12-ата минута с гол на Махеди Тареми. Иранецът беше изведен зад защитата и технично прати топката в мрежата. В средата на първото полувреме попадение на Еванилсон беше отменено заради засада. Бразилецът обаче продължи да е много активен и в 40-ата минута удвои след пас на Жоао Марио. Третият гол не закъсня и негов автор стана отново Тареми, този път с добавка отблизо.

Отборът на Серджио Консейсао продължи да се забавлява и през втората част. В 68-ата минута ветеранът Иван Маркано се разписа с глава за 4:0. Последва гол и на Тони Мартинес, който засече перфектно центриране от десния фланг на Жоао Марио. В края гостите върнаха едно попадение чрез Клаудио Нето.

В другите мачове вчера Визела надви с 1:0 като гост Рио Аве с гол на Нуно Морейра, а Ещорил победи Фамаликао с 2:0. Точни за домакините бяха Франсиско Жерладеш и Артур, а Алехандро Милан от Фамаликао пропусна дузпа.