Порто спечели Суперкупата на Португалия

Порто оправда ролята си на фаворит и се наложи над Тондела с 3:0 във финала за Суперкупата на Португалия, игран в Авейро. "Драконите" откриха резултата след половин час игра. Тогава при изпълнение на корнер Еванилсон на първа греда изпревари защитниците и отклони топката назад, а за непокрития Тареми остана само да я вкара на задна греда.

Порто нанесе много бързо втория си удар и удвои преднината си две минути по-късно. Тареми стреля като топката се удари в левия стълб, но Еванилсон бе на най-доброто място и довкара. Второто полувреме темпото спадна, но Тареми направи 3:0 в 83-ата минута.

Порто спечели своята 23 Суперкупа на Португалия. Отборът стартира в първенството следващата седмица с домакинство на Маритимо.