Мощно начало за Бенфика

Бенфика изигра втори силен мач в рамките на няколко дни. Във вторник "Орлите" от Лисабон сразиха с 4:1 Мидтиланд в квалификациите на Шампионската лига, а днес стартираха ударно и в португалското първенство. Тимът на Роджер Шмит разгроми с 4:0 гостуващия Арука, като два гола вкара Рафа Силва, а по един добавиха Жилберто и новото попълнение Енцо Фернандес.

Защитникът Жилберто беше точен в 8-ата минута с глава след перфектно центриране от левия фланг на Алехандро Грималдо. Краят на полувремето се превърна в кошмар за гостите. В 42-ата минута Рафа Силва вкара за 2:0 с добавка отблизо, малко след това Куарешма от Арука получи директен червен картон, а Енцо Фернандес направи резултата класически с хубаво воле.

Второто полувреме не беше толкова наситено с интересни събития. Все пак, в 86-ата минута привлеченият от Славия (Прага) Александър Ба комбинира с Рафа Силва и опитният халф сложи точка на спора.

Утре шампионът Порто посреща Маритимо, а в неделя Спортинг (Лисабон) гостува на Брага в дербито на 1-вия кръг.