Хълк и Атлетико Минейро пишат история в Копа Либертадорес

Атлетико Минейро победи Индепендиенте дел Вале с 3:1 и постави нов рекорд за мачове без загуба в Копа Либертадорес. Победата удължава серията им без поражение до 18 мача, най-дългата в 62-годишната история на турнира.

Хълк отбеляза по един гол в началото на всяко полувреме и въпреки че Уилям Андрес Варгас Леон върна едно попадение за шампионите на Еквадор осем минути преди края, Савио възстанови преднината от два гола на Атлетико в добавеното време.

Попаднията на Хълк бяха негови осмо и девето в Либертадорес и го изкачиха на второ място в голмайсторската листа на Атлетико за всички времена. Той има две попадения по-малко от Жо, който вкара много от головете си през 2013, годината, в която Атлетико спечели турнира за първи и единствен път.

Атлетико е лидер в класирането в Група "Д" и предсрочно се класира за осминафиналите на турнира.