Литекс обърна Янтра в Габрово, червени картони за домакините

Литекс надви Янтра в Габрово с 3:2 в приятелска среща. Стана равностоен мач, с поделено надмощие. Никола Георгиев изведе гостите напред в резултата в 20-ата минута. Скоро обаче съотборника му Александър Александров извърши нарушение и Петър Казаков изравни от дузпа. Илиян Капитанов отново даде аванс на ловешкия тим след фаул, секунди преди почивката. В 78-ата минута Гаджев удари без топка ловешки футболист и беше отстранен с червен картон. Мястото му веднага зае съотборник, според предварителна договорка между треньорите на двата отбора. Мерт реализира третото попадение за Литекс след самостоятелен пробив в 80-ата минута. 120 секунди по-късно обаче габровския вратар фаулира откъсващ се противников състезател и също беше отстранен от съдията. Секунди преди края бразилеца на домакините Емануел Виера фиксира окончателното 2:3.