Холанд изведе Норвегия до успех в скандинавското дерби

Ерлинг Холанд за пореден път имаше решителен принос за успеха на Норвегия. Той реализира два гола и асистира за един при победата на тима в скандинавското дерби срещу Швеция с 3:2. Новият нападател на Манчестър Сити откри резултата в 10-ата минута и удвои от дузпа в началото на второто полувреме. Емил Форшберг върна интригата в 62-ата минута, но Александър Сьорлот се разписа в 77-ата минута. В самия край резервата Виктор Гьокерес отбеляза второ попадение за "тре конур".

Холанд вече има пет гола в рамките на 4 мача в Лигата на нациите, а Норвегия е убедителен лидер в група 4 на Лига В. Тимът на Стале Солбакен има актив от 10 точки.

Норвежците имаха предимство през целия мач и записаха втора победа срещу регионалния си съперник в групата. Шведите обаче първи стигнаха до опасна ситуация. В петата минута Куайсон стреля покрай вратата. Домакините обаче взеха контрола върху случващото се на терена, а в десетата минута поведоха. Добра комбинация завърши с центриране на Бьоркан, което Холанд засече с глава.

Тимът на Солбакен бе близо до второ попадение в 21-ата минута, но Сьорлот се размина с гола при добавка, след като Олсен отрази отлично удар на Дели. Малко по-късно след пробив на Кулушевски последва подаване към Форшберг стреля от добра позиция, но прати топката над вратата. Халфът на Тотнъм бе един от най-активните и създаваше проблеми на домакините. След половин час игра Кулушевски проби отлочно, но ударът му бе отклонен. В последната част на първото полувреме Норвегия отново натисна, но не стигна до нов гол.

В началото на втората част Холанд отбеляза втория си гол в мача от дузпа. Сьорлот бе изведен отлично, успя първи да стигне до топката и я поведе, а Олсен го повали. Съдията първоначално не отсъди дузпа, но след като разгледа ситуацията на монитора, посочи бялата точка. Шведите успяха да се върнат в мача в 62-ата минута, когато отлична комбинация завърши с прекрасен удар на Форшберг.

След кратък период на ентусиазъм в играта на гостите Норвегия отново взе аванс от два гола. В 77-ата минута Холанд се пребори за една топка и центрира отлично, а Сьорлот засече топката с глава за 3:1. Швеция стигна до втори гол, но чак в добавеното време. Резервата Гьокерес се възползва от грешка на вратаря Ниланд. Това доведе до напрежение в последните секунди, но до ново попадение не се стигна.