Черноморец (Балчик) с изразителен успех в Силистра

Черноморец (Балчик) надви Доростол в Силистра с 4:1. Двубоят е от 26-ия кръг на Североизточната Трета лига. Противно на крайния резултат, домакините започнаха по-добре. Създадоха голови положения, но капитана на противника – вратарят Иван Иванов се намеси успешно.

Доростол иска да зарадва феновете си

Този устрем на силистренци беше стопиран след началния четвърт час. Тогава Радослав Златев изведе Иван Цачев и той насочи топката в мрежата на Александър Акрам. Попадението размени ролите. Футболистите от Балчик заредиха опасни атаки и на голови позиции излизаха бразилеца Почи, Цачев, Светослав Николов и Ангел Ангелов. Вместо втори гол обаче топката спря в отсрещната врата. Там я насочи Сонер Хюсеин, възползвал се отлично от суматохата. След почивката черноморци заслужиха трите точки само за четвърт час. Първо Ангелов вкара след пас на Светослав Николов. В 66-ата Даниел Георгиев реализира от фаул.

Надграждане е основната задача на Черноморец (Балчик)

Почи постави точка на спора, завършвайки триходова комбинация с неспасяем удар в 75-ата минута. Влезлият като резерва Джорджио Димитров можеше да вкара и пето попадение. Накрая Хюсеин също имаше голов шанс, но не успя.