Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

ЦСКА - София приключи с нова нула, "червените" фенове напуснаха "Тича" още в 20-ата минута

Черно море и ЦСКА - София приключиха при  0:0 в мач от последния, 31-ви кръг от първата шестица на efbet Лига.

По-близо до успеха бяха домакините, които в заключителните секунди на срещата нацелиха напречната греда.

"Червените" пък отново демонстрираха голова немощ в атака и в пореден двубой през пролетта не успяха да отбележат попадение. Запалянковците на тима спазиха заканата си да бойкотират тима. Преди мача те издигнаха транспарант срещу играчите, а в 19-ата минута и 48-ата секунда част от тях напуснаха демонстративно трибуните на "Тича".

Очаквано сред 11-те на "червените" имаше множество промени. Кръстев поведе атаката в отсъствието на Кайседо. Сред титулярите бяха Морено и Баи за сметка на Йомов и Гарсес. Треньорът на гостите Алън Пардю разчиташе и на младия Асен Дончев от лявата страна на защитата.

25 Черно море - ЦСКА-София

"Моляците" пък бяха без контузените Димов и Панайотов, а Курьор остана на пейката.

Феновете на гостите сюрпризираха неприятно играчите преди началото на срещата, тъй като издигнаха транспарант "Бездушници! Срам ни е от вас!".

Първото голово положение създадоха варненци. В 14-ата минута Златев изпревари Дончев при центриране отдясно и стреля от 6-7 метра с глава, но не улучи вратата.

В 19-ата минута  и 48-ата секунда част от запалянковците на гостите демонстративно напуснаха трибуните, като до този момент гледаха мача без да скандират в подкрепа на доскорошните си любимци.

В 31-ата минута реферът Ивайло Стоянов видя нарушение на Лам срещу Беншаа и отсъди дузпа в полза на Черно море, но след преглед на ситуацията с ВАР правилно я отмени.

Четири минути след почивката опасна атака на "моряците" завърши с центриране към непокрития Сердюк, но сантиметри не достигнаха на украинеца да засече в празната врата. В 53-ата минута Евтимов спаси удар отдалеч на Сула.

В 78-ата минута варненци комбинираха отляво и Дичев центрира на задната греда, където Василев изпревари Кери и стреля с глава, но Евтимов плонжира и изби. Само 120 секунди по-късно стражът на "червените" се прояви отново. Атанасов изведе с дълъг пас Курьор сам срещу Евтимов, но вратарят спаси удара на нападателя.

Така се стигна до заключителните секунди на даденото от рефера 4-минутно продължение, в които Кох тушира Ангелов, за което получи втори жълт и респективно червен картон. След центрирането топката рикошира в главата на играч в "червено" и се отби в напречната греда.

ЧЕРНО МОРЕ - ЦСКА - СОФИЯ 0:0

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Дюлгеров, 6. Попов, 28. Дробаров, 2. Панов, 77. Велев, 8. Сула, 18. Милушев, 39. Златев, 31. Беншаа, 9. Сердюк, 3. Атанасов

ЦСКА - СОФИЯ: 25. Евтимов, 19. Турицов, 29. Лам, 3. Кох, 16. Дончев, 3. Жеферсон, 15. Вион, 7. Баи, 8. Кери, 28. Морено, 14. Кръстев

Снимки: Борислав Трошев