Партизан вкара четири пъти на Янтра (ПТ)

Партизан победи Янтра (Полски Тръмбеш) с 4:1 в Червен бряг. Двубоят е от 32-и кръг на Северозападната Трета лига. Още голове можеше да има в срещата. Противно на крайния резултат, топката спря първо в мрежата на домакините. Това се случи само 180 секунди след началния съдийски сигнал, когато точен беше Красен Славчев. Червенобрежкият тим реагира мигновено.

Партизан търси ефективност в атака

Заредиха се атаки към отсрещната врата. Дилян Димитров уцели гредата, а след добавката на Георги Петков топката излезе в аут. Опасни удари отправиха още Момчил Стоянов и Димитър Димитров. Последният и игрещия треньор Любомир Иванов нахлуха в наказателното поле, но Петьо Славчев не се възползва от пасовете им. Треньорът пък изпълни фаул, но Радослав Рашков спаси. В 43-ата минута Петков отблизо изпрати топката над вратата. В същото време гостите провеждаха опасни контраатаки, но Тони Маречков и Любомир Генчев пропуснаха да ги завършат с попадение. Второто полувреме започна с натиск на Партизан, който веднага даде резултат. Калоян Тодоров изравни от фаул в 47-ата минута. Много силно се включи влезлия като резерва Радослав Батов. Домакините дадоха сериозна за заявка за краен успех в средата на полувремето, когато само за 180 секунди вкараха два гола. Техен автор е Дилян Димитров. Той първо беше изведен от Славчев. После Маречков пропусна отлична възможност да изравни. При ответната атака в 63-ата минута Батов размина трима съперници, подаде на Милен Тонев, който беше фаулиран, Батов вкара гол, но рефера свири дузпа, която Дилян Димитров реализира за 3:1. В 83-ата минута червенобрежкия капитан Галин Великов беше ударен с крак в лицето и се наложи лекар да зашива отворилата се аркада. Малко след това Генчев можеше да върне интригата, но Станислав Антонов изби с крак. В последните секунди продължението Михаил Милчев се разписа след центриране на Батов.