Витоша (Бистрица) е на финал за купата на АФЛ

Витоша (Бистрица) победи Партизан (Червен бряг) с 2:0 и ще спори с другия финалист Дунав (Русе) за трофея – купата на Аматьорската футболна лига. Днешният полуфинал се игра в Мездра. Адмирации за Партизан, който въпреки кадровите проблеми, проведе мъжки битката.

Николай Христозов: Очаквам тежка битка и победа над Партизан

През първото полувреме имаше равновесие на терена. По-чистите голови положения бяха пред вратата на Витоша. По веднъж за червенобрежкия тим пропуснаха да вкарат вратаря Станислав Антонов, който днес игра като полеви и Калоян Тодоров. Пред отсрещната врата шанс пропиля Томи Костадинов. Втората част започна с натиск на футболистите от Бистрица. Калоян Тодоров предотврати сигурен гол във вратата на Партизан. После имаше още две критични ситуации пред същата голлиния. Така се стигна до 78-ата минута, когато Георги Амзин откри резултата с глава след центриране. Партизан моментално тръгна в атака. Оголи обаче тила си.

Доста проблеми в Партизан преди полуфинала с Витоша (Бистрица) за купата на АФЛ

Съперникът проведе опасни контри, но не успя да ги завърши с попадение. В 75-ата минута северозападния тим понесе нов удар, губейки Христо Димов, който напусна с контузия. В 85-ата минута Димитър Димитров пропусна отблизо да изравни, шутирайки в аут. 180 секунди по-късно Християн Димитров постави точка на спора с втори гол.