Джими Бътлър "нокаутира" Джоел Ембийд и бившия си отбор, Маями е на финал на Изток

Маями е първият финалист в Източната конференция на НБА. Горещите затвориха полуфиналната серия срещу Филаделфия в шестия мач, след като тази нощ се наложиха като гости с 99:90 и си осигуриха крайната победа с 4-1.

Така те ще играят за втори път в последните три сезона във финалните битки в конференцията.

Джими Бътлър отбеляза 32 точки срещу бившия си тим, а Макс Стръс добави 20 точки и 11 борби за успеха на Маями.

Звездата на Филаделфия Джоел Ембийд, най-добрият реализатор в Лигата, се задоволи с едва 20 точки. Той пропусна първите два мача от серията заради мозъчно сътресение и фрактура на палеца, а днес отново игра с маска на лицето.

В края на втората част при едно падане той си удари главата в земята и се хвана за тила. Ембийд все пак игра 22 минути през първото полувреме, в което отбеляза 14 точки.

“Знам, че опитах. Не само аз, но и моите колеги. Просто не бяхме достатъчно добри”, коментира той след сирената за край на мача. “Все още не знам как пуснахме Бътлър да си тръгне от отбора. Иска ми се все още да можех да играя рамо до рамо с него”, добави той.

Другият ас на 76ърс Джеймс Хардън имаше тиха вечер с 11 точки, като всички тях реализира през първото полувреме.

Бътлър вкара 14 от точките си в третата част, когато Горещите използваха серия от 16-2, за да поемат конрола. След като “нокаутира” Ембийд и го изхвърли от плейофите, той отиде при бившия си съотборник от 76ърс, прегърна го и каза, че го обича и че се гордее с него.

“Джоел ми е като брат, обичам го и много го уважавам. Чувството да го победя е страхотно, няма да лъжа. Обичам този град, обичам момчетата в тази съблекалня. Винаги е много специално, когато успееш да победиш бившия си отбор. Сега съм там, където ми е мястото”, заяви Бътлър след мача.

На финала Маями очаква победителя от другия полуфинален сблъсък между шампиона Милуоки и Бостън. Шампионите водят в серията с 3-2 и са домакини в мач №6 в петък вечер.