Болезнена загуба за тима на Чорбаджийски

Божидар Чорбаджийски игра цял мач за Стал (Миелец), но отборът му допусна драматична загуба с 2:3 от Лехия (Гданск) в среща от 32-ия кръг на полската Екстракласа. Стал навакса изоставане от два гола, но в добавеното време домакините стигнаха до трите точки и се утвърдиха на 4-ото място в класирането.

Двубоят започна перфектно за Лехия и Лукаш Зволински откри резултата в 11-ата минута, а в 31-ата отново той беше точен и удвои преднината на отбора от Гданск. Стал намали в началото на втората част чрез Матеуп Жиро, а в 80-ата минута Оскар Завада се възползва от асистенция на Мачей Домански и вкара за 2:2. Лехия обаче имаше своя герой в лицето на Зволински, който оформи хеттрика си в добавеното време. До края Аркадиуш Касперкевич от Стал получи червен картон.

В класирането отборът на Чорбаджийски е на 12-о място с 36 точки и не е застрашен от изпадане. В последните два кръга Стал ще посрещне Шльонск (Вроцлав) и ще гостува на Висла (Плоцк). Лехия има 56 точки.

Начело в Екстракласата е Лех (Познан) с 68 точки. Днес Лех постигна много ценен успех с 2:1 при гостуването си на Пяст Гливице. Победата донесе Мкаел Ишак в 88-ата минута. Другият претендент за титлата Ракува стигна само до 1:1 у дома с Краковия. Владиславс Гутковскис даде преднина на Ракув, но Серджиу Ханка изравни. Равенството остави Ракув на 2 точки зад Лех, срещу когото спечели Купата на Полша преди седмица.