Чорбаджийски поигра в края при загуба на Стал

Отборът на Стал (Миелец) допусна домакинска загуба с 0:1 от Варта (Познан). Срещата бе от 29-ия кръг на полсакта Екстракласа. Българският защитник на домакините Божидар Чорбаджийски се появи в игра в 86-ата минута на двубоя и не можа с нищо да промени хода на мача.

Единственото попадение в срещата падна още в 12-ата минута, а негов автор бе Давид Шимонович. След това домакините имаха достатъчно време да потърсят обрат, но усилията им не доведоха до нищо и те трябваше да преглътнат загубата.

След този мач е на 13-ото място в класирането с 33 точки. Варта се изкачи до 10-ата позиция с 36 точки.