Евро 2024: Украйна - Белгия 0:0

Чорбаджийски се появи в края при загуба на Стал

Стал (Миелец) записа шести пореден мач без победа в полското първенство. Тимът на Божидар Чорбаджийски загуби с 1:2 у дома от Краковия и заема 10-о място в класирането. Българският защитник влезе като резерва в 85-ата минута, малко след като гостите бяха останали с човек по-малко заради червен картон на Камил Пестка.

Именно Пестка даде преднина на Краковия в 11-ата минута след подаване на бившия нападател на Левски Ривалдиньо. В 33-ата минута Серджиу Ханка от гостите пропусна дузпа, но при добавката не сбърка. През второто полувреме Стал взе инициативата, а след червения картон на Пестка изцяло се настани в половината на Краковия, но стигна само до почетен гол, дело на Мачей Домански от дузпа в 95-ата минута.

Успехът позволи на Краковия да се изкачи на 9-о място в класирането, измествайки днешния си съперник. Разликата между двата отбора е 2 точки. В следващия кръг Стал ще гостува на Заглебие (Любин), а Краковия ще гостува на Варта (Познан).

Снимка: PAP/Darek Delmanowicz