Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Академик (Свищов) победи Локо (Дряново)

В Свищов местния Академик надви Локомотив (Дряново) с 3:0. Двубоят е от 27-ия кръг на Северозападната Трета лига. Домакините владееха инициативата през цялото време. Александър Стоянов даде аванс на „студентите“, насочвайки топката покрай дряновския страж, 120 секунди преди почивката. Още няколко опасности имаше пред вратата на Локомотив. В 57-ата минута Ивайло Петков докосна топката с ръка извън наказателното поле и съдията го отстрани с червен картон. Гостите протестираха, че свищовската атака е започнала с нарушение, което рефера е подминал. Едва след като дряновския тим остана с намален състав, Академик натисна здраво. Резултатът не закъсня. В 78-ата минута Симеон Бойчев завърши самостоятелен пробив с попадение. Лилиян Маринов пък стреля неспасяемо от 20 метра в 83-ата минута. Пропуски за домакините направиха още Александър Миланов, Бойчев и Маринов.