Севлиево потроши гредите, но загуби от последния

В Севлиево едноименния тим отстъпи на Академик (Свищов) с 1:2. Двубоят е от 28-ия кръг на Северозападната Трета лига. Домакините създадоха доста възможности да спечелят спокойно мача,

Севлиево няма да подцени последния

но пропиляха почти всичките. Съперникът им пък беше изключително рационален в завършващата фаза на атаката. Първата опасност беше пред вратата на „студентите“ но Християн Василев я пропиля. Пред отсрещната врата пък Пламен Павлов изведе зад севлиевската защита Александър Стоянов и той надигра Христо Лалев – 0:1 в 7-ата минута.

Академик (Свищов) играе най-добре срещу силните

Отговорът на домакините дойде в 20-ата минута, когато Добрин Петров се измъкна очи в очи с Виктор Владимиров, но не успя да го надиграе. В 43-ата пък Ивайло Иванов уцели гредата. Той коригира мерника си секунди след почивката, когато изравни в суматоха. В 58-ата минута новото попълнение на севлиевци Юлиян Младенов също стреля в гредата. Четвърт час преди края току що влезлия като резерва Росен Серафимов шутира неспасяемо от 25 метра за окончателното 1:2.