Херта се провали срещу Майнц и ще трябва да разчита на Байерн

Отборът на Майнц 05 записа успех с 2:1 при гостуването си на Херта (Берлин) в двубой от предпоследния 33-и кръг на Бундеслигата. След тази загуба столичани все още не са сигурни за оставането си в немския елит.

Гостите поведоха в резултата в 25-ата минута, когато Силван Видмер стреля от малък ъгъл, а противниковият вратар Марсел Лотка се намеси неубедително и позволи топката да мине под ръцете му и да се озове в мрежата му. В 35-ата минута Антон Стах можеше да удвои преднината на своя тим, но голът му от голямо разстояние беше отменен заради пасивна засада на двама негови съотборници. В самия край на първото полувреме домакините получиха дузпа за фал на Муса Ниаките срещу Дедрик Боята. Тя беше успешно реализирана от Дейви Зелке за 1:1. В 73-ата минута ВАР отказа да даде дузпа за гостите, но те все пак стигнаха до победно попадение. Това стана в 81-ата минута, когато Щефан Бел се разписа с глава при центриране от корнер. В добавеното време изравнителен гол на Зелке беше отменен заради негово нарушение в атака.

Така след първата си победа при своя визита от октомври насам Майнц остана девети в класирането, но вече с 45 точки в актива си. Херта пък пропусна да си гарантира оставането в Бундеслигата, като тимът е на 15-ата позиция в класирането с 33 спечелени пункта. Щутгарт, който е на плейофното 16-о място, продължава да изостава на четири точки от берлинчани преди последните си два мача от сезона. В неделя швабите гостуват на Байерн (Мюнхен) и ако загубят от шампиона, те няма да могат да задминат Херта в подреждането.

Снимки: Gettyimages